Skip to content

Korporativne spletne strani

Dostopnost

Zadnja posodobitev:

Družba Unilever je zavezana k dostopnosti, raznolikosti in vključenosti, ter k trajnostnemu pristopu do vsake izmed teh pomembnih tem. Stremimo k temu, da imajo vsi naši potrošniki in gosti dostop do naših spletnih strani, hkrati pa si prizadevamo zagotavljati vizualno razkošno uporabniško izkušnjo.

Naš pristop

Smo na poti k temu, da dostopne in vključujoče vsebine ter zasnove postanejo del vsega, kar počnemo pri družbi Unilever. Dostopnost upoštevamo že od samega začetka – le tako lahko našo spletno stran uporablja čim več ljudi. Dosegli smo velik napredek, a vemo, da lahko vedno storimo še več.

Našo stran smo zasnovali, da je dostopna s pomočjo običajnih podpornih tehnologij in za vse različne načine, na katere ljudje spremljajo spletne vsebine. Na primer:

  • Na strani smo dodali več navigacijskih točk, s katerimi lahko uporabniki bralnika z zaslona vsebine hitreje razumejo in krmarijo po njih.
  • Večino interaktivnih elementov lahko najdete in do njih dostopate s pomočjo tipkovnice in podpornih tehnoloških rešitev.
  • Odstranili smo animirane komponente, kot so vrtiljaki, vse druge animacije pa lahko ustavite s pomočjo gumba predvajaj/ustavi.
  • Večina slik, razen tistih v dekorativne namene, ima vneseno alternativno besedilo. Alternativno besedilo slepim in slabovidnim uporabnikom zagotavlja pisni opis slike.
  • Mnogo naših spletnih strani vsebuje avdio in video vsebine, in kadar koli je možno, zagotavlja alternativo v pisni obliki, vključno s podnaslovi in prepisi.
  • Vse vsebine so prikazane enako na namiznih računalnikih, tabličnih računalnikih in mobilnih telefonih, naše spletne strani pa so optimizirane za uporabo funkcionalnosti povečave (zoom-a) v brskalniku.
  • Čeprav vsebin in komponent tretjih strani ne moremo nadzirati, se po najboljših močeh trudimo, da so dostopne in uporabnikom prijazne.

Kako dostopna je naša spletna stran?

To stran smo razvili tako, da je skladna s smernicami za dostopnost spletnih vsebin (WCAG), različica 2.1, nivo AA, in jo stalno pregledujemo ter izboljšujemo njeno dostopnost in uporabnost. WCAG so mednarodno sprejete smernice o zagotavljanju dostopnosti digitalnih vsebin za invalide.

Na čem delamo trenutno?

Dostopnost in uporabniško doživetje upoštevamo že v fazi zasnove, svoje načrte pa nato preučimo s strokovnjaki za dostopnost, da tako zagotovimo upoštevanje najboljših praks za čim večjo uporabniško prijaznost naših strani. Ob uvedbi nove funkcije jo temeljito preverimo in tako poskrbimo, da je dostopna s pomočjo podpornih tehnologij. Preverjanje dostopnosti smo integrirali tudi v postopke razvoja in zagotavljanja kakovosti strani.

Zavedamo se nekaterih izzivov na področju dostopnosti in delamo na tem, da jih odpravimo. Na primer:

  • Vemo, da vse naše datoteke PDF niso v celoti dostopne. Delamo na tem, da so datoteke, ki so trenutno na strani, na voljo v dostopnem formatu, hkrati pa stremimo k temu, da so vse nove datoteke PDF skladne.
  • Večina videoposnetkov, ki jih imamo na spletišču, ima podnaslove in/ali podnapise. Videoposnetke brez slednjih se trudimo poiskati in urediti.

Pomoč z dostopnostjo

Če pri uporabi naše strani naletite na kakršne koli težave, nas o tem obvestite tako, da izpolnite naš kontaktni obrazec in izberete možnost ‘Povratne informacije o dostopnosti’ (Accessible feedback) na spustnem seznamu. To možnost najdete v našem kontaktnem obrazcu na naši strani za stik z nami.

Prav tako bi radi slišali vaše mnenje, če imate kakršne koli pripombe ali predloge za izboljšanje vaše uporabniške izkušnje.

Stremimo k temu, da vse poizvedbe obravnavamo v petih delovnih dneh.

Back to top